top of page

Wszystko o witaminie C!
Witamina C jest substancją powszechnie znaną i stosowaną zarówno w terapiach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Wykazuje nie tylko zbawienne działanie na skórę - pomaga również tłumić reakcje zapalne organizmu (hamuje aktywność cytokin prozapalnych), a także zwiększa sprawność układu immunologicznego - dlatego jest przyjmowana na wzmocnienie odporności i wtedy kiedy dopada nas przeziębienie.

Dodatkowo witamina C, hamując tyrozynazę, rozjaśnia zmiany barwnikowe, jednocześnie zapobiegając szkodliwym skutkom promieniowania UV, a także zwiększa jędrność skóry i redukuje blizny poprzez udział w reakcji tworzenia włókien kolagenowych i elastynowych.

Jest to substancja, która może być stosowana u osób każdym typem skóry, a także dedykowana jest w walce z wieloma problemami skórnymi (przebarwienia, starzenie się skóry, utrata jędrności skóry, skóra naczyniowa czy trądzikowa).


Zatem, jakie działanie na skórę wykazuje witamina C?


Świetnie sprawdza się w przypadku przebarwień, ponieważ hamuje reakcję syntezy melaniny - dzięki temu wpływa na rozjaśnienie zmian barwnikowych

Jest antyoksydantem - neutralizuje wolne rodniki

Redukuje reakcje zapalne, poprzez hamowanie aktywności cytokin prozapalnych - dzięki temu świetnie sprawdza się chociażby w leczeniu trądziku pospolitego czy różowatego

Jest idealna dla skóry naczyniowej, ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne

I co najważniejsze, bierze udział w stymulacji wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu pozwala na zwiększenie napięcia skóry.


Zdecydowałaś się na wdrożenie witaminy C do codziennej pielęgnacji domowej - co możesz zauważyć?

- Redukcję zmian zapalnych, w przypadku np. trądziku

- Wyrównanie struktury skóry, wygładzenie jej oraz poprawę napięcia

- Redukcję przebarwień wszelkiego pochodzenia

- Wyrównanie kolorytu skóry - cera staje się rozjaśniona, promienna i pełna blasku

- Redukcję rumienia w przypadku reaktywnej skóry.


Różnorodność działania jakie wykazuje witamina C, z pewnością zachęca do wdrożenia jej do pielęgnacji domowej. Ale jaka forma kwasu askorbinowego w kosmetykach będzie najlepsza?

Bez wątpienia, najbardziej spektakularne efekty będziemy obserwować w preparatach, w których stężenie witaminy C przekracza 10%. Kuracja powinna trwać przez minimum 3 miesiące.


Ciekawostki dotyczące witaminy C w produktach do pielęgnacji domowej:

- Preparaty z zawartością witaminy C, aby zachowały swoje właściwości powinny być przechowywane w ciemnych opakowaniach, bez dostępu do światła, chronione przed promieniowaniem UV
- W produktach kosmetycznych witamina E powinna być łączona z witamina C, onieważ witamina C redukuje utlenioną witaminę E - dzięki czemu jej zdolności antyoksydacyjne zostają zregenerowane.
- Jeśli w organizmie występują niedobory witaminy C (choć zdarza się to bardzo rzadko), należy ją suplementować - dawka ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta w gabinecie.

Działanie witaminy C jest widoczne niezwykle szybko, a dodatkowo witamina C nie podrażnia skóry.

Antidotum na wszystko!18 wyświetleń

Comments


bottom of page