top of page

Pierwsza wizyta w KZ AESTHETICS- jak się do niej przygotować i czego się spodziewać ?


Pomyśl o chwili, kiedy na skórze Twojej twarzy pojawiły się wypryski. Bolesne grudki atakujące linię żuchwy, brodę, czoło. Zapewne tłumaczysz sobie, że ostatnio zapomniałaś o nałożeniu kremu, który miał owe wypryski redukować. Przecież to krem, który poleciła Ci koleżanka, ponieważ świetnie działał na jej skórę - to musi działać również na Twoją. A może Twoim problemem są cienie i obrzęki pod oczami, które tłumaczysz sobie kolejną nieprzespaną nocą? Eh, korektorem się przykryje! Brzmi znajomo?
A teraz zastanów się…
Skóra jest odzwierciedleniem pracy naszego organizmu. Pomyślałaś kiedyś, że owe wypryski mogą być objawem zaburzeń hormonalnych w Twoim organizmie? A cienie pod oczami to jednak nie bezsenna noc, tylko problemy z funkcjonowaniem nerek lub wątroby? Aby utrzymać skórę w zadowalającym stanie, nasz organizm oraz wszystkie jego układy muszą działać prawidłowo. Dlatego, tak ważne jest, odkrycie przyczyny problemu, z którym się borykasz, już na początku swojej współpracy z kosmetologiem.
Instytut Kosmetologii Interdyscyplinarnej KZ Aesthetics, powstał właśnie z myślą o osobach, które chcą w świadomy i kompleksowy sposób zadbać o swoją skórę. Jak przygotować się do pierwszej wizyty w KZ Aesthetics?
Specjalne przygotowanie nie jest wymagane. Przede wszystkim - uspokój głowę - przyjdź bez stresu i wstydu. Jestem tu po to żeby Ci pomóc 🙂 Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych (badania laboratoryjne ważne są do 3 miesięcy od wykonania) - przynieś je ze sobą na wizytę. Jeśli ich nie posiadasz - nie przejmuj się - podczas pierwszego spotkania, przeanalizuję Twój problem skórny i zlecę odpowiednie badania do wykonania.
Kolejną kwestią jest Twoja pielęgnacja domowa. Będę o nią pytać. Przygotuj listę używanych przez Ciebie produktów (ewentualnie możesz zrobić zdjęcia produktów, których używasz). Po przeanalizowaniu ich składu, zweryfikuję ewentualne błędy.
Czego się spodziewać podczas wizyty KZ Aesthetics?

Konsultacja kosmetologiczna.
Skupia się na znalezieniu przyczyny problemu skórnego bądź przyczyny pogorszenia stanu skóry. Analizuję styl życia, współtowarzyszące choroby, przyjmowane leki i suplementy, ilość i jakość snu, poziom stresu i wiele innych czynników tak, aby stworzyć terapię, której skuteczność będzie jak najwyższa.
Ogromne znaczenie mają dla mnie również oczekiwania pacjenta. Dzięki temu, jestem w stanie stworzyć terapię, dzięki której pozbędziesz się wszystkich przeszkadzających Ci mankamentów urody. Oprócz pięknej skóry, obdaruje Cię brakiem kompleksów 🙂
Kompleksowa terapia kosmetologiczna.
Po wnikliwej konsultacji i określeniu Twoich oczekiwań przystępujemy do zabiegu, który będzie najbardziej odpowiedni dla aktualnych potrzeb Twojej skóry.
Dodatkowo, po pierwszej wizycie, tworzę dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy uwzględniający opis diagnozy skóry, zalecenia dotyczące badań laboratoryjnych, dokładny opis przeprowadzonego zabiegu, plan zabiegowy i rekomendacje zabiegowe oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej. Każdy etap zabiegowy dopasowany jest do aktualnych potrzeb skóry, mając na uwadze poprawę jej jakości. Plan zabiegowy jest aktualizowany podczas każdej wizyty w Klinice.
Długoterminowa współpraca.
Musisz wiedzieć, że powodzenie terapii zabiegowej zależy w głównej mierze od Ciebie. Oprócz wykonywania zaplanowanych zabiegów, postaraj się zastosować do moich pozostałych zaleceń. Jest to niebywale ważne, aby cieszyć się efektami terapii przez bardzo długi czas. Pozostaję z Tobą w stałym kontakcie przez cały okres prowadzonej terapii (a mam nadzieję, że nawet dłużej 🙂). W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości możesz śmiało się ze mną kontaktować - telefonicznie lub mailowo.
A czy muszę wykonać wszystkie zabiegi z planu zabiegowego, aby zauważyć efekt?
I tak, i nie. Zależy z jakim problemem się borykasz. Ostatecznie decyzja należy przecież do Ciebie. Dzięki wysokim stężeniom substancji aktywnych w gabinecie każda wizyta przynosi korzystne efekty dla Twojej skóry. Wykonując zabiegi nieregularnie, od czasu do czasu, niewątpliwie poprawiasz kondycję skóry (w myśl zasady: lepsze coś, niż nic). Jeśli jednak borykasz się z problemami typu przebarwienia, blizny, zmarszczki, nadmierne przetłuszczanie skóry, trądzik lub egzemy skórne - niezbędne jest regularne odwiedzanie Kliniki zgodnie z planem zabiegowym.
Po przeczytaniu tego artykułu, chyba nie zdziwi Cię fakt, że stosowanie produktów kosmetycznych to za mało. Marki kosmetyczne zapewniają spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Natomiast, nieważne z jakim problemem się borykasz - czy jest to trądzik, cienie pod oczami czy ogólne starzenie się twarzy - najważniejsze jest holistyczne podejście do skóry - zmiana niekorzystnych dla skóry nawyków, poprawa zdrowia “od wewnątrz”, wreszcie - odpowiednia pielęgnacja domowa i zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Podstawą w trosce o prawidłowy stan naszej cery jest świadomość współpracy wszystkich tkanek naszego organizmu oraz dbałość o zachowanie kondycji zdrowotnej.

NIE MA DROGI NA SKRÓTY.

22 wyświetlenia

Comments


bottom of page