top of page

Świadoma pielęgnacja - poranna pielęgnacja domowa
Czy wiesz w jakiej kolejności aplikować produkty do pielęgnacji domowej? Co najpierw - krem, serum czy krem pod oczy?
Jak pielęgnować skórę rano - czyli poranne rytuały w pielęgnacji domowej.

1. DOKŁADNE OCZYSZCZENIE

Do oczyszczania skóry wybieraj delikatne preparaty myjące - piankę lub żel. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego podrażnienia skóry (chociażby poprzez tarcie wacikami).
Wiele osób popełnia błąd o poranku, mianowicie myje twarz wyłącznie wodą. Dlaczego jest to błąd?
Pozostałości kremu nałożonego wieczorem oraz sebum wyprodukowanego przez gruczoły łojowe w nocy mają charakter tłuszczowy. Jak wszechobecnie wiadomo, woda nie zmywa tłuszczu. W konsekwencji resztki kremu i sebum pozostają na skórze, zanieczyszczając ją oraz uniemożliwiając innym nałożonym preparatom docierać do miejsca ich działania.
Dodatkowo brak dokładnego oczyszczenia skóry, prowadzi do przyspieszenia starzenia się skóry oraz szarego, pozbawionego blasku koloru skóry.

2. KROK DRUGI - SERUM DO TWARZY

Serum do twarzy to zastrzyk wysoko skoncentrowanych substancji aktywnych - nawilżających, odżywczych oraz przeciwutleniających. Serum dobrane odpowiednio do potrzeb Twojej skóry, przy systematycznym używaniu, może zdziałać cuda!

3. ZADBAJ O OKOLICĘ OKA

Oczy są elementem twarzy, które jako pierwsze skupiają uwagę. Aby zachować młody wygląd okolicy oka, kremy pod oczy powinny być aplikowane rano i wieczorem. Warto zatem wprowadzić taki produkt do swojej pielęgnacji.
Czy pod oczy można stosować krem do twarzy?
Krzywda się nie stanie, aczkolwiek inna formuła oraz koncentracja substancji aktywnych w kremie do twarzy, może podrażniać delikatną skórę okolicy oka i wywołać wręcz przeciwny do zamierzonego efekt.

4. A TERAZ, KREM DO TWARZY.

Krem pielęgnacyjny powinien być dobrany do potrzeb skóry oraz ewentualnego problemu z jakim się borykasz. Oczywiście, z jednoczesnym zachowaniem równowagi pielęgnacyjnej (przykładem jest skóra tłusta - nawet ten typ skóry wymaga nawilżenia!).
Przy wyborze kremu należy zwrócić uwagę na:
jakość kosmetyku - ładne opakowanie nie powinno determinować zakupu kremu pielęgnacyjnego. Zwracajmy uwagę na skład, stężenie składników aktywnych oraz odpowiedni ich dobór do typu skóry.
dobry skład - wybieraj produkty, które w swoim składzie posiadają jak najwięcej substancji aktywnych, a jak najmniej emulgatorów czy konserwantów.
sterylność opakowania - najlepiej opakowania z pompką typu airless, dzięki którym drobnoustroje z powietrza czy naszych dłoni nie mają kontaktu z kremem. W innym przypadku dochodzi do zainfekowania produktu i szybciej traci on swoje właściwości.
Dodatkowo pamiętaj - to, że Twoja koleżanka używa kremu, który sprawdza się u niej wyśmienicie, nie oznacza, że w Twoim przypadku też tak będzie! Każda skóra jest inna!

5. PAMIĘTAJ O OCHRONIE SPF

Ochrona przed promieniowaniem UV to obowiązkowy element porannej pielęgnacji, niezależnie od pory roku.
Promieniowanie UVA jest odpowiedzialne za fotostarzenie skóry. Dobrze, gdyby Twój krem z filtrem chronił nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale również UVA.

I najważniejsze - nie spiesz się!
Dołącz do grona osób, które dbają o swoją skórę w sposób świadomy oraz skuteczny.
Niech każdy preparat będzie nałożony dokładnie i z należytą uwagą, a skóra Ci za to podziękuje.

10 wyświetleń

Comments


bottom of page